Merhaba, ben geldim :) / Hi there! :)

*Please scroll down for English :)
* Şarkısı/Song for the read: http://fizy.com/#s/154jbw
 
Uzun süredir aklımda olan bir fikri gerçeğe dönüştürmeye adım atmış olmanın heyecanını yaşıyorum sanırım. O yüzden iki saattir yazıp yazıp siliyorum :) Fikirlerimi, beğenilerimi, gözüme çarpanları ama en çok da "Bunu paylaşmalıyım!" hissiyatının karşı konulamayışını anlatmaya geldim. Müsaitseniz alalım çaylarımızı, kahvelerimizi elimize ve paylaşmaya başlayalım! :) Başlayalım diyorum çünkü; ben bu blogun zamansız, tek taraflı olmayan, herkesin kendinden birşeyler bulabileceği, birşeyler katabileceği bir internet ansiklopedisi olmasını istiyorum. Çevremizde gördüklerimizi, bu sonsuz internet nimetinin ayağımıza kadar getirdiklerini, evde yaptıklarımızı kısacası "Bunu paylaşmalıyım!" dediğimiz herşeyi buraya aktaralım! Dolayısıyla yolu ben açmış olsam da bu paylaşımlara her zaman hazırım, ilk önce onu belirtmiş olayım :)
"Eee başka?" diyenler için bu blogun temel konularını hemen hızla anlatayım isterseniz. Benim hobi olarak en sevdiğim şey sanırım dekorasyon ve elişi dergilerini karıştırmak, internette araştırmalar yapmak, sürekli bu konuda bir fikir üretmek. Nereden geliyor bu acaba diye biraz sorgulayınca temelinde, annemin babamı kolundan sürükleyerek neredeyse ayda bir evin şeklini değiştirmesi, bu sayede aslında ufak hareketlerle eve nasıl farklı bir kullanım amacı ve kimlik verilebileceğini bana uygulamalı (!) olarak göstermesi olduğunu keşfedebildim :) O yüzden durağan evleri, mekanları pek sevmem. Bir hareket katmak isteği hep içimde vardır. Bir de birşeyler üretmek! Sanırım o da annemden geliyor :) Bu vesileyle "annem seni çoooook seviyoruuum!" demek istiyorum müsaadenizle, evet ben bir ana kuzusuyum :) Kendisi tam bir ev ekonomisi ve yaratıcılık kumkumasıdır. Evlenene kadar tüm bu özelliklerini sessiz ve derinden (o zamanlar tek yaptığım el işi, kışın atkı örmekti :) ) izlediğimi farkediyorum şimdilerde. Bu şekilde büyüdüğüm için evde el işi yapan bir kadının hem o eve sıcaklık kattığına hem de ev ekonomisine katkı sağladığına inanırım.
Ben de bu blogda nacizane fikirlerimi, gördüklerimi, yaptıklarımı ve katılırsanız yaptıklarınızı paylaşmak istiyorum. Bu sayede bilmediğimiz bir sürü şey öğreneceğimize inanıyorum ve bu beni inanılmaz heyecanlandırıyor! Arada ufak bir noktaya açıklık getirmek istiyorum; blogumun adının İngilizce olması evrensel birşeyler üretme isteğimden geliyor. Elimden geldiği kadar yazılarımı Türkçe&İngilizce halinde götürmek istiyorum. Becerebilirsem ne ala! :) Çünkü özellikle el işleri konusunda yabancı ülkelerin de tam bir cennet olduğunu gördüm. Bu sayede onlarla da bir paylaşım yaratabiliriz :) Ay yine heyecan yaptım! :) 
Tabi ki herşey elişi, herşey dekorasyon değil bu blogda! Zaman zaman canımız hiç birşey yapmak istemeyecek, miskinlikten kolumuzu kaldırmaya halimiz olmayacak ve sadece elimize çayımızı alıp dedikodu yapmak, güzel bir şarkı dinlemek isteyeceğiz, bizi dinlendirecek hikayeler okumak, resimlere bakmak isteyeceğiz, kimimizin ofisinde sıkıntıları olacak onu anlatmak isteyecek, bazılarımız bebeğinin nasıl da kendisini uyutmadığından ve artık sinirinden saatli bomba gibi olduğundan şikayet etmek isteyecek, bazen akşama ne pişirsem derdimize ortak arayacağız. Şahsen ben bunu ara ara yaşıyorum :) O zamanlarda da burada buluşalım olmaz mı? Beyler! Siz de davetlimizsiniz! Buyrun bir de sizin tarafınızdan dinleyelim hayatı, kapımız her daim açık :) Aa zaten bir de elişine yatkın beyler de var ki onlar her zaman başımızın tacı! Buyrun gelin, anlatın maharetlerinizi :)
Tanıyanlar beni bilir, çenem birazcık (!) düşüktür :) O yüzden uzattıkça uzattım. Çok heyecanlıyım mazur görün olmaz mı? :) Ben kendimi elimden geldiğince anlattım. Hadi bakalım biraz da sizleri tanıyalım. Yolu buraya düşmüş olan bayanlar&beyler, neleri seversiniz, neler yaparsınız, bu blogda neler görseniz mutlu olursunuz, neler görmeye ihtiyaç duyarsınız? Veya sadece bir merhaba bile başımızın tacıdır :)
Uzun olmasını dilediğim arkadaşlığımızın ilk adımını attım :) En kısa zamanda görüşmek, paylaşmak üzere! Sevgiler...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Right now i'm having my heart in my mouth because of stepping into this magical world of realizing my longtime idea. That's why i'm writing and deleting, writing and deleting for quite a while :) I'm here to share the things i like, observe and think but; mostly the unbearable feeling for things that make me say "i've gotta share this immediately!". Let's have a cup of tea/coffee and start sharing, shall we? :) I'm saying "let's" share because i want to make this blog a timeless and mutual internet cyclopaedia where everyone can find something and add something into. Let us share everything that we see around, search from web, craft at home and mostly anything that makes us say "i've gotta share this!". So, although i'm opening the door, my guests are always very welcome to stop by! :)
And what about the main subject of this blog? Let me tell you briefly. I've always liked to read decoration and craft magazines, searhing for these things on the internet and creating&collecting ideas. I might have taken this habit from my mother who has always relocated the furniture and had something in her hand to craft. That's why i don't like stable living spaces and always believe that crafting is good for spirit and also for home economy.
And of course this blog will not be only crafting and decorating! Sometimes we will just need a coffee break and chat about the difficulties or joys of everyday life. Girls must take e breath right? Of course men are always wellcome :) Especially men who can craft :) This way we can talk about woman-man relationship and also crafting&decorationg. Wouldn't that be just great! :) Two birds, one stone! :)
I'm quite a chatty person, you'll get to know me :) I've told basic things about my life&character, so what about you guys? What do you like? What do you do for living? What would you like to see here or what do you need to see? You can even just stop by for a quick hello! :) You're always wellcome!
Now i'm taking the first step and waiting for you to come with me for this funny journey. Hoping to see you again in a very short time.
Lots of Love,

2 yorum:

 1. Hosgeldin bloga, cok cici tum sectiklerin, takipteyim:)

  http://chicthem.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederim ^^
   Seni tanıdığıma sevindim, ben de takipteyim ^^

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.

ARKADAŞLARIM