DRESSING TABLES

Şarkısı / Song for the Read

Dünkü yazımda makyaj malzemelerimle ilgili bi çöküş yaşamıştım hatırlarsınız, ordan aklıma geldi bu makyaj masası olayı. Benim evimde makyaj masam yok. Onun yerine yüksek bi şifonyer ve ayna kullanıyorum. Malzemelerim de onun üzerinde duruyor. Neden diyecek olursanız şu sebeple; ben makyajı ancak aynaya çok yakınsam yapabiliyorum. Dibine girmem lazım ki kaşımı gözümü düzgün boyayabileyim. Bide makyaj yaptığımda evdeki 4 farklı aynayı gezer, farklı ışıklarda nasıl göründüğüne bakarım. En son da dışarı çıktığımda küçük el aynamla kontrol ederim. Olay tüm bu farklı ışıklar için optimum makyaj yoğunluğunu ayarlamak! Şimdi böyle sıralayınca takıntılıymışım gibi geldi bana ya. Ama napiim bi ışıkta allığım fevkaladenin fevkinde yoğunlukta görünürken gün ışığında çok zayıf görünüyo falan mesela. Ne biliyim işte bakıyorum öyle üstüme gelmeyin be.
Bide ben hafif makyaj severim, hani sanki hiç uğraşılmamış gibi duran makyajları. Halbuki saatler harcanıyo bazı o şekildeki makyajlar için. Bak şu videoya bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız :) Bu da biz kadınların tribi işte.
- Aaa makyajın çok güzel olmuuşş şekerim
- Ay yok kııııız bi rimel bi allık fıt fıt sürdüm bitti. (Meali: anacım ben doğuştan kiraz dudaklara, sürmeli gözlere sahibim. Sen beni kendin gibi çirkin mi sandın paçççooozzz!)
Yapma yeaa?! O allığın altına kırk kat badana çektin öyle doğal olsun diye. Ez kaza bi yüzünü yıkasan bütün o anadan doğduğun güzelliğin akıp gidecek naber? Neden böyle ki bu kadın milleti valla anlamıyorum. Neyse ben yine yolumdan saptım. Makyaj masalarını toparladım şöyle bi. Hep beraber bakalım arkadaşlar evet buyrun. Ben kendi favorimi ilk sıraya koydum :) Sizinki hangisi?
----------------------
Yesterday i had a little crisis with my make up materials. My concealer and powder are about to finish their life. This is bad news!! And while thinking about this i decided to write about dressing tables. Personally i don't use a dressing table because i like to do my make up very close the mirror. Otherwise i can't do it properly :) And after finishing it, i have to check my make up under different lights and mirrors. Because you know under one light your blush looks perfect but when you go outside it doesn't look enough. You understand me right? I'm not obsessive, right? :)
I love the neutral make up like you don't have anyhting on your face. But mainly it takes too long to have that look :) Watch this video and you'll understand what i mean :) 
Some women are strange you know. They like to be like they didn't have any effort to look that perfect, they were always that beautiful bla bla :) This type of make-up is invented for those kind of women. And i works i have to admit :) 
Anyways, here are some dressing table examples for inspiration. Hope you enjoy!  My favorite table is the first one :) Which one is yours?

 

6 yorum:

 1. Oyyy ilk sıradaki hakikaten cok guzel ya. En guzel ve kullanıslı olanını secmişsin bebek.
  Videoyu izledim de.. ben bi kapatıcı bi pudra kullanıyorum zemine. İstediğim sonucu vermiyor. Kadın allık / rimel /far ve ruj hariç kırk tane şey kullandı. Ahh ah su an ofiste olmayacaktım ki sesini dinleyip onların ne menem bişey olduklarını anlayacaktım. Ama video süper oldu,çok işime yaracak :) Sagol kuzu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de kullanışlı olmasına vuruldum zati :)
   Ben de makyaj konusunda pek bi beceriksizim :) Ama bu videodaki kızların mesleği makyaj, onlar uzman olmasın da biz mi olalım ayol :) Bir sürü farklı tarzda makyaj için videoları var, kaybolursun valla :)

   Sil
 2. benm favorim uzerinde leylak tarzı vazoda çiçekler olan ince bacaklı tuvalet masası. bende kendi tuvalet masamı düzenledm onunla ilgili post yapacağım :) (kend favorim o aslında ) hihih =)

  YanıtlaSil
 3. özellikle de üstten 3. fotograftaki, hani şu pencerenin önünde apaydınlık yeri olan o şahane giyinme odasındaki makyaj aynasını, yok yok o odayı kompil istiyorum beeeeeeeen ^,^

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.

ARKADAŞLARIM