WORKING SPACES - FOR WOMEN -

Şarkısı / Song for the Read

Hellooo! Başlık neden böyle cinsiyet ayrımcılığı kokuyor derseniz hemen anlatayım. Birincisi; aşağıda göreceğiniz örnekler hakkaten kadınlara daha uygun yani tip olarak. Böyle çiçekler böcekler, pembeler, soft renkler falan. Ha bunlar renk, model değişimiyle erkekler için de uygulanabilir tabi. İkincisi de biz hatunların ne garip olduğuyla ilgili iki kelam edesim var da bahane arıyorum :)
Yalan mı? Değil miyiz? İlla ki istediğimiz olacak, illa ki o evlilik teklifi edilirken dizler üzerine çökecek o adam, illa ki ayakkabımızla çantamız uyacak, illa ki her saçımızı boyattığımızda havai fişeklerle karşılanacağız ve saçlarımızdaki o olağanüstü değişim (!) kutlanacak, illa ki en genç en güzel en en enn biz olacağız, öyle olmadığını bilsek de öyleymiş gibi bunu malum şahıslar tarafından duyacağız falan. Komiğiz yani. Bide çekmesi zor :) Misal dün akşam işten çıktım yürüyorum, önümde iki tane genç eli yüzü düzgün çocuk yürüyordu. Yani tipleri ciddiydi falan böyle. Sollarından geçip gidecektim ki bi tanesinin"bak abi ne yazmış" diye cep telefonunu çıkarttığını gördüm ve yanındaki arkadaşına bişeyler anlatacağını sezdim dolayısıyla hoop yavaşladım. Valla malzeme çıkacağını düşündüğüm için, herşey sizin için canikolar, yoksa işim olmaz yani laf dinlemekle :) Onlar arkada ben önde yürüyoruz. Gönderen hatunkişi demiş ki "Dün sabah erkenden kalktım, saçlarımı yaptım o kadar, sen hiç bişey demedin, beğenmedin mi?" :)) Ben onu duyunca puhahaha diye püskürme yaşayacağım için hızlı adımlarla uzaklaştım yanlarından :)) Tabi adama da kızmadım değil ayaküstü, sen neden kızı böyle gidip de kankana çekiştiriyosun ki!! Ama komik görünüyo dışardan yani bu serzeniş onu kabul ediyorum :)) Adam, kızın o kadar saat uğraştığı saçlarına yorum yapmayarak ölüm fermanını imzalamış bi kere yapacak bişey yok. İki dakka arkadaşıyla yaptığı muhabbette haklı çıkıp çıkmadığı hiç mühim değil, o kız bidahaki buluşmalarında o adamı çiğ çiğ yiyecek. Hatta belki o mesajla başladı bile yemeğe :) Ay dediim ben de yapıyorum bazen böyle şeyler, vallahi çekilmeziz yeminle :)
Sonra geçenlerde benim başıma gelen bişey aklıma geldi. Malum bu evimizden taşınıcaz, ev bakınıyoruz. İşte bi cumartesi işten çıktım eve doğru yürüyorum, güzel bi binada boş daire gördüm. Ama penceresinde satılık ya da kiralık yazmıyor. Baktım apartmanın önünde bi amca var dedim ona sorayım bilir heralde dairenin durumunu. Pardon amca dedim şu daire kiralık mı biliyor musunuz? Meğersem daire amcanınmış, yok evladım kızım gelecek oraya dedi. Hıı neyse işte biz de daire arıyoruz falan filan dedim. Siz ODTÜ'de mi öğrencisiniz dedi (baktığım binanın ordan ODTÜ dolmuşları geçiyor da). Şimdi normalde yaşımı takacak bi yaşta değilim, 28 yaşındayım. Zaten yaşımı da göstermiyorum, herkes öyle söylüyor, kaldı ki ben de öyle düşünüyorum falan. Ama adam bana öğrenci muamelesi yaptı ya aaa bende bi havalar bi gençleşmeler falan. Ay kihkih yok amca 5 sene oldu ben mezun olalı evliyim de evimiz satıldı ondan ev arıyoruz dedim. Sonra aile olduğumuzu duyunca kızının çıkacağı evi söyledi falan filan. Yani diyeceğim, yaş konusunda bile takıntısız olsak da iki tane yaşımızı anlamayan insan görünce nasıl da bi havalara giriyoruz falan, garip valla garip :)) Bu kadınların tripleriyle ilgili duyduğum bi söz var da o geldi aklıma. " Erkek ya da kadın, ikisinin de bildikleri doğrudur; ama kadının tahmin ettiği herşey erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur" :) Yalan mı? :) Of valla bak sabah sabah iyi güldüm ben :)) Neyse hadi bakalım siz şu güzel çalışma odalarından ilham aladurun ben de işlere gömüleyim, yoksa patron beni gömecek. Öptüm ballarım. Bay bayy..
-----------------------
Hello all! You may ask "what's the reason for the sexist words in the title?" First; i wanna talk about working spaces but the examples here are mostly in woman colours, shapes and patterns :) Of course they can be adapted to any style you want. And another point is; i want to talk about some woman behaviours that are funny :) We are really funny :)
For example, last night i was walking home from the office and on the way there were two young men talking. One was upset for some reason and a few minutes later that reason appeared to be (i guess she was) his girlfriend. He took his cell phone from his pocket and showed a text message to his friend. It was saying "yesterday i woke up too early and made my hair for a long time, just for you. But you didn't say anything about it. Didn't you like it?" :) At that moment i felt like dying of laughing and walked faster so that i wouldn't hear the rest :) Isn't this funny now? We, women, are really funny and really complicated! We care about unimportant stuff a lot and ecpect men to do so :) But they simple don't. They're not made this way i think. 
Here's something else, that happened to me. You know, our house is sold and we have to move out in a few months. So we're looking for rental flats. One day i was walking home and saw a nice flat in a building. But there was no sign telling whether it was for sale or rent. Luckily there was an old man in front of the building so i decided to ask him, he might have known about it. When i asked he said that flat was his and her daughter was to move in a few days. He asked me which university i was student at! You know, i'm comfortable with my age, because i'm 28 and don't seem to be 28 a lot. Funny part is although i'm saying i'm comfortable about it, i still liked the idea that i still look like a college student :) You know we're made this way :) I explained him that i graduated from the college five years ago and now am married. That was a funny memory for me :)
Long story short, though sometimes i behave that way too, i still find women's attitude funny and sometimes unnecessary. But let's keep it as a secret, shall we? :) 
Here are some working space ideas for inspiration. Enjoy ladies :) Bye!

 

10 yorum:

 1. ben ömür boyu terzi olarak hayatımı yaşarım seve seve, yeterki o dikiş odalarından biri benim olsun <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayaller hayaller hayaller :) İnşallah bigün gerçek olsun ^_^

   Sil
 2. Allah'ımm! Ne güzel mekanlar onlar öyle!! Bittim. Bittim! Biri benim olsa ya! Ahh! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de istiyoruummm ^_^ Çok tatlılar ya, insanın işi bırakıp koşa koşa eve gidesi geliyor :)

   Sil
 3. ''Erkek ya da kadın, ikisinin de bildikleri doğrudur; ama kadının tahmin ettiği herşey erkeğin emin olduğu şeyden daha doğrudur".... Ne kadar doğru yaa :)
  Görseller de harika, öyle bir odam olsa hiç odamdan çıkmam salonum mutfağım yatak odam orası olur, bi ihtiyaç molası verirdim :)

  YanıtlaSil
 4. Emin olmakla ilgili o sözü eşime mesaj attım okur okumaz, ne demek istiyormuşum ayağını denk mi almalıymış,diye cevap geldi. Adamın çıkardığı sonuç bu :D
  On yaş büyüğüm sizden ve on sene kadar önce aynı sıkıntıları yaşadık, çok sevdiğimiz evimiz satıldı, işler zaten kriz yüzünden fenaydı, çok üzülmüştüm o zamanlar ama geçti, geçiyor, o oturduğumuz sitede kiracı olduğumuz için dışlanıyorduk ama burada çok kıymetli dostlar edindim. Hayat işte belli olmuyor ne getireceği, hep güzel şeyler getirsin hepimize ve de heeeep genç kalalım, pazarcılar yenge dese de amcalar bizi öğrenci zannetsinler :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahahhahahahaha ay çok güldüm süper yazmışsınız elinize sağlık :))
   Bütün dileklerinize katılıyorum!!!

   Sil
 5. Ahh peki o çocuk odasının duvar kaplaması, boyanabilir olan?
  bayıldım kesin kızımın odasına böyle birşey yapacağım.
  Duvarları çizmek boyamak serbest :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya aslında ne kadar güzel bişey di mi çocuğun serbestce duvarını boyayabilmesi ve ne kadar basit aslında. Bi boyaya bakar nolacak ki. Gerçi şimdi bende yok atması kolay böyle hariçten :) dene, bize de anlat olur mu :))

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.

ARKADAŞLARIM