ZAMAN

* Dikkat uzun yazı!

En son ne zaman yazdığımı hatırlamadığımı farkettim buraya. Bu arada neler yaşadık, neler yaşadım... Güzel ülkemde de, hayatımda da bir çok şey değişti. Halen daha da değişiyor. Sonuçlarının güzel olması tek dileğim..

Benim hayatımsa epey değişti. İşimden ayrıldım. Epey zamandır aklımda olan birşeydi ve sonunda yaptım. Bununla ilgili ayrı bir yazı yazacağım çünkü yaşadıklarım ve yaşayacağımı tahmin ettiğim şeylerle ilgili anlatacaklarımla belki birilerine faydam dokunur ve ben de sizlere sormak istediğim şeyleri sorarım. O yüzden şu ara evdeyim. Daha bir hafta oldu, çok taze.

Biraz dinleniyorum şimdilik.
Evimle ilgileniyorum..
Yemekler yapıyorum, güzel sofralar kuruyorum, çiçeklerime bakıyorum..Balkonumda mumlar yakıp romantik takılıyorum..
Sabah erken saatte yürüyüş yapıyorum..
Hayaller kuruyorum. Ne olur, nasıl olur diye dalıp gidiyorum...
Küçük şeylerle mutlu olmayı deniyorum,
veya insanları mutlu ederek...
Evdeki baskülün pilinin bitmesinin keyfini çıkarıyorum.. Bir de sallama çay içiyorum, en çok ona şaşırıyorum!
Kayınpederimden hediye bu antika dikiş makinasına bakıp bakıp "eski zamanlar neden bu kadar güzel" diye iç geçiriyorum.
Arada böyle oluyorum!..
İnsan 7sinde neyse 70inde de oymuş görüyorum. Yıl 2005-Avusturya! Bisikletimde yine bir bebek..
Epeyce sorguluyorum.. İyi görünenin kötü, kötü görünenin iyi olabileceğini anlıyorum.. Öğreniyorum..
Tilda'lar yapıyorum.. Yeni şeyler deniyorum..
Hem çok keyifli hem çok zor zamanlar geçiriyorum. Zorluğu hayatın her zaman -aslında belki asla- adil olmadığını görmemden kaynaklı. Tüm git-gellere rağmen acayip huzurluyum. Mutlu uyanıyor, mutlu uyuyorum.
Ayrıldığım iş yerimdeki patronum son görüşmemizde şöyle dedi: "Unutma kızım, zaman her şeyin ilacıdır. Zamanın düzeltemeyeceği şey yoktur. Bazen sadece beklemek gerekir." Çok klişe değil mi? Ama o kadar doğru ki. Ondan bu sözleri duyduğumda sanki hep ihtiyacım olan bilgi buymuş, hayatın sırrı buymuş gibi bir ferahlama yaşadım. Doğruluğuna %100 inanarak söyledi bunu. Gözlerinde onca yılın verdiği tecrübeyle.. Ve o bakışlar beni o kadar rahatlattı ki.. Patronumu şimdiden özledim. Patronum diyorum ama aslında daha çok babalık yaptı bana birlikte çalıştığımız yıllar boyunca. Her gün odama gelip gülerek "Hadi bi çay molası!" demesini özleyeceğim. Dertleştiğimiz zamanları.. Benim sıkıntılı zamanlarımda çocuk gibi ağladığım, onun da bana moral verdiği, bazen halime güldüğü zamanları :) Süper ötesi zekası ve hafızasıyla bizi hep madara etmesini.. :) Çok güzel zamanlardı..

Şimdi her şeyi zamana bırakma zamanı benim için. Hayatın keskin sınırlarının, kurallarının, belirli işleyişinin olmadığını anlayıp kabul etme zamanı. Yolumun uzun olduğunu hissediyorum. Çünkü bu zamana kadar bana öğretilenlerden çok farklı yollarda geziniyorum. Varacağım bir durak var mı varsa da yakında mı hiç bilmiyorum.. Umarım her şey olabileceği kadar güzel olur. Hepimiz için...

Görüşmek üzere,

Sevgiler10 yorum:

 1. Amanın neler olmuş da haberimiz yokmuş!

  Hakkında, hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka çare yok sanırım. Zaten bu lafı demekten dilimde tüy bitti. Bi de zaman her şeyin ilacı. Favorilerim bu ikisi.

  Bu arada ben senin bana atacağın maili ya da yorumu hala daha hasretle bekliyorum bacım. Hiç olmadı bloguna yeni yazı yap ordan nemalaniyim, aşırı faydalancağım bilgiler varmış gibi hissediyorum içinde. Yani demem o ki nerden yazarsan yaz ama bi yerden yaz.

  Sevgiler,
  Liyacan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin bebişim :) Eskiden annelerimizin söylediği bu sözlere gıcık olurken şimdi aynısını söylüyor olmak da yaşlandığımızın bi göstergesi sanırım :))

   Sil
 2. Yazdıklarından, yaptıklarından kısacası bloğundan tanıdığım kadarıyla, son derece yetenekli, renkli, pırıl pırıl bir insansın..İnanıyorum ki hangi yolu seçersen seç, yine harika şeyler olacaktır hayatında..Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Desteğiniz ve güzel sözleriniz çok iyi geldi.. :) Umarım güzel olur herşey, şu ara beklemedeyim biraz. Bakalım hayat neler getirecek :)

   Sil
 3. O zaman merhaba yeni hayat diyelim.derken gülelim ve coşku dolu olalım ki o da bize göz kirpsin gulumsesin.coşku ile gelsin.herşey gönlüne göre olsun.severim yeni baslangiclari.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de severim Bahar'cım. Şimdilik güzel gidiyor arada krizler geçiriyorum ufak çaplı tabi :) Ama o daha çok yaşadığım haksızlıklar için sanırım :)
   Çok sağol canım güzel dileklerin için...

   Sil
 4. Alıntı yaptığınız cümle Şems'in söylemiş olduğunu bildiğim ve çok sevdiğim bir cümle. Zor zamanlarda ne de güç verir o cümle insana. Aldığınız kararınız hayırlı uğurlu olsun. Ben de bazen "acaba" demiyorum değil hani, iş bırakmanın verdiği duyguları yaşamak istiyorum bazen: sanki ilk başlarda şüphe, yerini huzura bırakacak gibi. Zamanınız böyle dolu dolu geçerse bence bu hayatla çok daha mutlu olacaksınız, sanki yazılarınızda bunu istediğinizi hatırlıyorum. Daha nice nice güzel kapıların açılması dileğiyle. Bloğunuzu ve yazılarınızı seve seve takip ediyorum. Öznur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok ama çok doğru bir söz.. Ve gerçekten cesaret ve güç veriyor bana şu sıralar. Hani her şerde bir hayır var derler ya, sanırım ona inanmak istiyorum biraz.
   İş yerimde bir senedir falan sıkıntı içindeydim. O yüzden şimdiki hayatıma biraz istek duyuyordum açıkçası evet :) Bu kararı almamda onun da etkisi var epeyce. Şimdilik güzel geçiyor günler, kendimi sürekli meşgul tutuyorum :)
   Güzel sözleriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. İnsan böyle zamanlarda "iyiki yazıyorum" diyor.. Sağoluın..

   Sil
 5. Seda neler yaşadığını tahmin edersin ki az çok biliyorum,şu an yönünü kaybetmiş bir küçük sandalsın,yönünü bir şekilde bulusun yeter ki sonrasında bir rotan olsun...hakkında hayırlısı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Senacım. İstekler, hayaller hep var.. Umarım bu süre.çte onları gerçekleştirebilecek gücü de toparlarım :)
   Sevgiler...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.

ARKADAŞLARIM